Geen vergunning voor de vijfde editie van de Lavans HALVE VAN HELMOND

Ondanks een intensief traject met meerdere verbeterslagen is het niet gelukt om aan alle eisen voor de vergunning van de gemeente Helmond te voldoen. Dit betekent dat het sportevenement op zondag 13 april niet kan doorgaan.

“Het is een grote teleurstelling voor onze vrijwilligers, deelnemers, sponsoren, deelnemende bedrijven en de stad Helmond,” aldus Hans Steijaert, voorzitter Stichting Halve van Helmond.

Na beoordeling door de gemeente Helmond bleek aan het begin van dit jaar dat het veiligheidsplan van het evenement nog niet waterdicht was. Vanwege de groei van het evenement was de organisatie al geruime tijd het veiligheidsplan naar een hoger niveau aan het tillen. In een relatief laat stadium heeft de gemeente daarbij een extern veiligheidsbureau geëist. Deze is ingeschakeld door de organisatie maar de tijd bleek helaas te kort om aan alle eisen te voldoen binnen de gestelde termijn.

“We hebben er veel moeite mee gehad dat de gemeente niet mee heeft kunnen helpen schrijven omdat ze ook toetsend zijn voor de kwaliteit van het veiligheidsplan. Daardoor hebben we niet efficiënt en effectief tot een oplossing kunnen komen. In mijn dagelijkse werk is gezamenlijke planvorming heel gebruikelijk en een dergelijk plan kost nu eenmaal tijd,” legt Steijaert uit.

De organisatie is zich nog aan het beraden hoe verder te gaan. We zitten hier op de lijn het evenement naar het najaar te verschuiven. Uiteraard krijgen alle ingeschreven deelnemers het inschrijfgeld terug.

Onze dank is groot voor de inzet van alle enthousiaste vrijwilligers, de steun van alle sponsoren en uiteraard de ingeschreven deelnemers.